Výlet do maďarskej ZOO <<<

Marek Molnár Autor:  piatok, 01 júl 2022 00:29 velkost pisma decrease font size increase font size
Hodnotenie:
(1 Vote)

     V sobotu  21. 5. 2022 sme sa vybrali na výlet do maďarskej ZOO v meste Nyíregyháza. Cestovali  sme autom asi hodinku a pol. Išiel som s mojou mamkou, sestrou a jej priateľom. Do posledného momentu som netušil, kam ideme. Až keď som zbadal nápis ZOO, bol som veľmi milo prekvapený. Mám rád takéto prekvapenia.

   Pri vstupe sme museli čakať v rade na lístky, lebo tam bolo veľmi veľa ľudí. Areál ZOO bol oveľa väčší ako naša ZOO v Kavečanoch. Vonku som videl opice, napríklad gorily, orangutany i malé roztomilé opičky – surikaty. Trochu ďalej boli dva hrochy, jeden veľký a jeden malý.

   Videl som aj slony, ktoré si naberali do chobotov vodu a kŕmili sa suchou trávou. Zblízka, ale z bezpečnej vzdialenosti, som obdivoval aj tigra pruhovaného a vzácneho tigra bieleho. Zaujal ma pestrofarebný páv s rozvinutým chvostom. Páčili sa mi aj plameniaky.

   Vonku bolo viacero stánkov, v ktorých sme si kúpili občerstvenie. Dal som si malé hranolky, kávu a kolu. Po krátkej prestávke sme pokračovali ďalej. V reštaurácii sme si dali obed a oddýchli sme si. Poobede sme navštívili vnútorné priestory.

   Vnútri bolo terárium plné rôznych hadov a rastlín. V ohrádke boli korytnačky. Zazrel som aj krokodíla. Bola tam aj veľká anakonda. Hady nemám rád, takže sme to rýchlo prebehli. Vyzeralo to tam ako prales s vodopádom.  

Páčili sa mi veľké farebné papagáje, hoci ani jeden z nich nerozprával. Išli  sme aj po bambusovom moste, po jeho stranách bola ochranná sieť.

   V inej časti bolo obrovské akvárium plné vody. Okolo nás i nad našimi hlavami plávalo veľké množstvo rýb. V jednej chvíli okolo nás preplávala veľká ryba. Myslím, že to bol žralok.

  Bolo tam oveľa viac druhov zvierat. Len škoda, že som tam nevidel medveďa hnedého. Je to môj kamarát a moje najobľúbenejšie zvieratko.

   Okolo štvrtej sme sa pomaly vybrali domov a cestou sme ešte v Maďarsku natankovali benzín. Bol to výborný výlet. Niekedy by som sa tam rád vrátil. Ďakujem mojej mamke a sestre za tento krásny výlet.

 

Marek Molnár

 

zdroje obrázkov:

https://hu.wikipedia.org/wiki/Ny%C3%ADregyh%C3%A1zi_%C3%81llatpark#/media/F%C3%A1jl:Sostozooentrance.jpg

https://nyiregyhaza.info.hu/sk/latnivalok/nyiregyhazi-allatpark/#&gid=1&pid=14

https://www.sdetmi.com/podujatia/detail/1152/nyiregyhaza---zoo-s-oceanariom-a-s-biosferou/

https://dromedar.zoznam.sk/cl/100310/1783849/Madarska-Nyiregyhaza---najlepsi-ZOO-park-v-Europe-a-skvele-kupele-len-na-skok-od-seba

 

 

 

Zobrazene 309 x Naposledy upravene autorom nedeľa, 07 august 2022 14:15