Niečo o mne <<<

Miško Kundrát Autor:  utorok, 11 október 2022 13:44 velkost pisma decrease font size increase font size
Hodnotenie:
(1 Vote)

   Volám sa Michal Kundrát. Narodil som sa v Košiciach a tu aj bývam. Minulý rok som začal pravidelne navštevovať Detský klub ZPDaM v Košiciach. Mám veľa koníčkov.

   Rád pozerám filmy a seriály. Medzi moje obľúbené filmy patria: Ponorka na Dunaji, Sám doma, hlavne jednotka, filmy s Mr. Beanom, film Tankodrom, filmy s Tomášom Holým a filmy s Buddom Spencerom a Terencom Hillom.  Zo seriálov mám najradšej Susedov, Mr. Beana, Flinstonovcov, Simpsonovcov, No počkaj, zajac!, seriály Tom a Jerry, Bob a Bobek - králiky z klobúka, Požiarnik Sam, Majster Eder a škriatok Pumuckl, Spadla z oblakov, Lietajúci Čestmír, Pippi a vlk, Chlapi neplačú a Dobrodružstvá Lucky Lukea. Pozerám aj seriál Pat a Mat, najobľúbenejšie diely mám doma na DVD.

    Tiež rád počúvam hudbu. Najradšej mám Mira Nogu a Štefana Skrúcaného. Sú to prví speváci, ktorých som si obľúbil. Videl som ich v relácii Telecvoking. Mám aj ďalších obľúbených spevákov: Petra Nagya, Petra Lipu, Pavla Hammela, Miroslava Žbirku, Richarda Müllera, Dušana Barcziho, Ivana Hlasa, Michala Davida, Michala Tučného, Ivana Mládka, Katarínu Koščovú a Marii Rottrovú (speváčku, ktorá napriek svojmu  veku vyzerá stále mlado). Žbirku, Nagya, Hammela a Koščovú som videl aj naživo. Počúvam aj rozhlasové hry a rozprávky, ktoré mám na CD. Niekedy ich v Detskom klube prepisujem do zošita. 

     Veľmi ma baví práca s drevom. Štyri roky som chodil na krúžok do centra voľného času, kde sme sa učili vyrábať z dreva rôzne veci. Mohli sme si vyrobiť, čo sme chceli. Väčšinou som vyrábal drevené hračky. Keď som nevedel, čo mám vyrobiť, pílil som drevo len tak.

   S pomocou pána Stanislava Poleka, ktorý nás učil, som si vyrobil napríklad malú nákladnú loď, pretekársky čln s veslom, bubon, bendžo, gitaru, veľkého kyklopa. Ďalší rok som mal nového inštruktora, ktorý sa volal Ladislav Koza. Keď ma učil, vyrobil som najskôr gitaristu, zvykol som vyrábať aj meče. Vyrobil som aj dom, auto a lietadlo. Ešte som vyrobil aj robota. Jediná vec, ktorú som vyrobil a nebola to hračka, bol farebný stolček na sedenie. Vrch bol červený, nôžky žlté a v strede bola modrá tyč. Taký stolček som vyrobil dvakrát. Jeden bol pre mňa a druhý pre moju starú mamu. Stará mama sa vtedy veľmi potešila, aj môj štvrtý bratranec na ňom rád sedával.

   Zaujíma ma varenie, hlavne mixovanie rôznych prísad. Pri varení a pečení ochotne pomáham doma aj v klube. Viem uvariť čaj, praženicu a párky. Sú to veci užitočné pre život.

   Kedysi som skladal modely lietadiel. Teraz skladám puzzle. V klube som už poskladal puzzle, ktoré mali 100 a viac kusov. Zložil som napríklad puzzle Tom a Jerry a puzzle s obrázkom koní. S pomocou som skladal aj 1000 kusové puzzle, na ktorých bol zámok v Ledniciach. Minule som zložil puzzle s mapou Slovenska.       

   Rád športujem, občas hrávam minigolf, ping – pong, bowling, jazdím na bicykli. Na bowling pravidelne chodievam aj s partiou z klubu. Niektoré športy pozerám v TV a niektoré som videl naživo. Naživo som videl Maratón mieru v Košiciach, preteky na bicykloch a hokej v Steel Aréne.         

   S radosťou chodím na výlety. Keď niekam cestujem, fotím rôzne zaujímavé miesta. Veľmi sa mi páčilo napríklad v Liptovskom Mikuláši, kde som bol v auguste s partiou. Je tam pekná stúpajúca a klesajúca fontána (fontána Metamorfózy na hlavnom námestí, pozn. red.). 

   V klube sa mi páči, lebo som medzi super ľuďmi. Je mi tu dobre a môžem sa tu venovať tomu, čo ma baví. 

 

Michal Kundrát

 

zdroje obrázkov:

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/1b/Font%C3%A1na_Metamorf%C3%B3zy_in_Liptovsk%C3%BD_Mikul%C3%A1%C5%A1.jpg

https://sk.wikipedia.org/wiki/Pat_%26_Mat#/media/S%C3%BAbor:Pat_Mat.jpg

 

 

 

 

Zobrazene 280 x Naposledy upravene autorom streda, 12 október 2022 01:58