Vladko Sceranka 16

10 ROKOV – veľa skúseností a zážitkov

pondelok, 16 január 2017 09:52 Autor:

Dlhší čas som do Klubčíka – časopisu pozitívnych správ nepísal žiaden článok, teraz je na to celkom dobrá príležitosť. 


Lena Meyer Landrut_nemecká speváčka

štvrtok, 24 marec 2016 08:09 Autor:

Ďalší z mojich článkov som sa rozhodol venovať speváčke, ktorá u nás veľmi známa nie je. Pochádza z Nemecka a volá sa Lena Meyer Landrut. Vystupuje pod menom Lena a je známa vďaka víťazstvu v súťaži Eurovision Song Contest v roku 2010 v Nórskom Osle, kde mimochodom vystúpila aj naša speváčka Kristína, ktorá však nepostúpila do 2. kola. Poďme späť k Lene.


Práca pri bazéne - Baby kurz

piatok, 04 december 2015 01:00 Autor:

Pri  bazéne v Detskom klube zdravotne postihnutých detí a mládeže pracujem približne 2 roky.  S kolegami Petrom a Lukášom sa staráme o čistotu a odpratávanie vody okolo neho. Okrem klientov, ktorí k nám chodia plávať sa náš bazén i prenajíma.  Chodia sa tu učiť plávať aj deti zo  škôlok a iných organizácií, bazén slúži mamičkám s malými deťmi, tento prenájom sa nazýva Baby kurz.


Myšlienky na povzbudenie

utorok, 13 október 2015 02:00 Autor:

Telesné choroby vieme liečiť liekmi, ale jediným liekom na samotu, zúfalstvo a beznádej je láska. Veľa ľudí na svete zomiera pre kúsok chleba, ale oveľa viac ich zomiera od túžby po troške lásky.

Matka Tereza


Výhody smiechu

utorok, 13 október 2015 02:00 Autor:

Môj výlet do Bratislavy

streda, 07 október 2015 02:00 Autor:

Naše hlavné mesto sa mi zapáčilo natoľko, že som sa rozhodol s mojim kolegom a kamarátom Lukym navštíviť ju ešte raz spoločne. Okrem akéhosi „otestovania“ prostriedkov mestskej hromadnej dopravy sme si dali za cieľ pozrieť si aj nejaké pamiatky v meste.


Súčasná doba je veľmi zlá a je ťažké sa zamestnať tak zdravému človeku, ako aj človeku so zdravotným postihnutím. Ja osobne si myslím, že tá druhá skupina ľudí to má o čosi ťažšie. Pre takýchto ľudí slúžia väčšinou chránené dielne, lebo v takýchto pracoviskách podľa mňa majú pevnejšiu pôdu pod nohami.Hudbu som začal vnímať už ako dieťa, za tie roky som počul veľa pesničiek rôznych štýlov interpretov, či skupín. Čo som počúval v minulosti, čo počúvam dnes a čo pre mňa hudba ako taká znamená?

         Bolo to na začiatku 90.rokov, konkrétne v roku 1992,  kedy sa mi do uší dostala skupina Ace Of Bsse.

Všetci pochádzajú zo Švédska. Dá sa poveda, že zostavou to bola „novodobá Abba“ – dvaja muži a dve ženy. Veľmi sa mi páčil ich štýl hudby, ktorý robili, a boli veľmi úspešní od samého začiatku, ako sa dostali na výslnie...


Plavecký tréning

streda, 30 september 2015 02:00 Autor:

Vo svojom živote som chcel zmeniť veľa vecí, no nie všetky zmeny sa mi vydarili.

Jednou z nich bolo aj naučiť sa plávať, keďže som to nevedel prakticky celý svoj život. Tak som na to využil naše skvelé zariadenie. Keď som videl, že moja vtedajšia kolegyňa a kamarátka  trénuje deti a mládež v bazéne v rámci rehabilitácie a tak, tak som ju poprosil, či by ma nenaučila plávať. Začali sme plavecký štýl „prsia“. Prvý tréning dopadol nad moje očakávania, zvládol som všetko, čo sme stihli v daný deň veľmi dobre.


Môj nový šport – lezenie po umelej stene

streda, 30 september 2015 02:00 Autor:

Lezeniu som sa začal venovať minulý rok na jeseň a ani som netušil, že ma to tak zaujme a že sa tomu budem venovať dodnes, môžeme povedať, že je to aj takou terapiou pre ľudské telo. A na čo je takéto lezenie dobré, pre koho je vhodné, čo pre mňa znamená, o  tom by som napísal niečo v nasledujúcom článku.

Lezenie je vlastne terapiou pre ľudské telo a zároveň aj posilňovaním.

Terapia lezením je v hodná pre:
- každý typ ochorenia chrbtice, či už v oblasti krčnej, driekovej, alebo v kostrči, aj pre pooperačné stavy :
- skolióza, zlé držanie tela
- nestabilné koleno, bedrá (napr. pre posilňovanie a rehabilitáciu po operácii skríženého väzu)
- nestabilné ramená, aj po operácii
- poruchy správania, koncentrácie a pozornosti, autizmus, aj pre syndrómy hyperaktivity, taktiež aj pre neurologické ochorenie: po cievnej mozgovej príhode, Parkinsonovej chorobe, detskej mozgovej obrne, pri periférnych ochrnutiach a ďalších.


Návšteva Bratislavy a televíznej veže Kamzík

streda, 30 september 2015 02:00 Autor:

Za tie 4 roky, čo aktívne cestujem vlakom po Slovensku, som navštívil veľa pekných miest a spoznal množstvo skvelých ľudí.  Jedným z často navštevovaných miest je aj naše hlavné mesto Bratislava. Navštívil som prírodovedné múzeum, taktiež  dopravné,  zúčastnil som sa aj ženskej tímovej tenisovej súťaže Fed Cup. Vždy som chcel vidieť aj televíznu vežu Kamzík a konečne sa to podarilo. V jedno pekné ráno som teda odcestoval do Bratislavy, kde som sa stretol so svojou veľmi dobrou kamarátkou, ktorú som už nevidel asi 2 roky a veľmi som sa na to tešil. Keď sme sa stretli na stanici, lebo sme sa dohodli že sa počkáme, keďže jej vlak prišiel troška neskôr ako môj, tak sme sa išli najesť do Auparku. Odtiaľ sme si chceli ísť sadnúť do parku a popozerať trošku Dunaj a aj okolie, no lenže lavičku sme mali problém nájsť no napokon sme si sadli a na celkom dobré miesto. Urobili sme zopár fotiek a aj našu spoločnú "selfie" :). Potom sme už išli teda na ten Kamzík. Hoci je postavený tak, že je na neho s každej časti Bratislavy dobre vidno, dostať sa k nemu trvá troška dlhšie, možno takú hodinu, podľa toho odkiaľ idete.


Biely šport z TV

utorok, 29 september 2015 02:00 Autor:

Biely šport v TV – Petra Kvitová po druhýkrát v kariére víťazkou Wimbledonu
A opäť je tu článok o bielom športe – tenise.  Tento krát by som sa rád podelil o zážitok z finálového tenisového zápasu ženského okruhu WTA vo Wimbledone.


Druhá návšteva Bratislavy

utorok, 29 september 2015 02:00 Autor:

Druhá návšteva Bratislavy 

V tomto našom hlavnom meste som už tento rok bol vo februári, no zapáčilo sa mi tam natoľko, že som sa tam rozhodol ísť ešte raz. Tento krát som absolvoval výlet do Bratislavy s kamarátom a kolegom Lukášom. Máme obidvaja spoločnú vec, alebo lepšie povedané záľubu, a tou je cestovanie.


„Biely šport“ „naživo“ - Fed Cup 2014

utorok, 29 september 2015 02:00 Autor:

„Biely šport“ „naživo“ -  Fed Cup 2014
(Neskutočne skutočný zážitok)

Fed Cup je ženská tenisová tímová súťaž, v ktorej víťazné družstvo vyhrá trofej, ktorá sa nazýva  Pohár Federácie. Tento šport možno nazvať aj špecificky ako „biely šport“.
Dejiskom tohto skvelého športu bolo naše hlavné mesto Bratislava. Tento šport a aj spomínanú súťaž som sledoval doteraz len v televízií. Cesta bola veľmi dlhá, no stála zato.
Na stanici ma už čakala moja veľmi dobrá kamarátka Jarka.
Po príchode som sa šiel ubytovať do jedného bratislavského hostela. Po ubytovaní sme sa spolu vybrali len tak nahliadnuť do Aegon Arény Národného Tenisového Centra, pozrieť sa, čo sa tam deje. A veruže sa aj dialo. Naše a nemecké tenistky mali ešte aj v piatok tréning. Dosť som sa obával toho, že ich neuvidím na tréningu, nakoľko už sa v tomto „činili“  od začiatku týždňa.
Mali sme teda veľké šťastie. Fotku sa mi podarilo spraviť však len s jednou tenistkou – Jankou Cepelovou.

                                                                                                


Práca dobrovoľníka pre Úsmev ako dar

nedeľa, 30 august 2015 02:00 Autor:

Bol pondelok, tesne pred Vianocami, poobede mi zazvonil mobil. Volala kamarátka, že ide robiť zbierku pre Úsmev ako dar a nemá nikoho, že či by som jej nešiel pomôcť, tak som súhlasil.


Vianoce - najkrajšie Sviatky v roku

nedeľa, 30 august 2015 02:00 Autor:

Tento sviatok je symbolom pokoja, šťastia, lásky a mieru. Symbolom Vianoc je tiež adventný veniec, na ktorom sa zapália 4 sviece. Z kresťanského hľadiska slávime narodenie Ježiša Krista. Pre mňa sa tiež vyznačujú Vianoce, tým že sa celá rodina zídeme na  Štedrý večer pri  štedrovečernom stole.