Z môjho života <<<

Hodnotenie:
(1 Vote)

     Volám sa Danka a pochádzam z krásnej dedinky Skároš, ktorá je 22 kilometrov od Košíc. Som jedináčik, ale mám veľkú rodinu a sestru na diaľku vo Vietname. Adoptovali sme ju cez charitu. Pravidelne ju podporujeme, aby sa mohla vzdelávať. Teraz je na strednej škole. Baví ju zemepis a chce sa stať učiteľkou. Navzájom si posielame fotky, kresbičky a listy. Listy od nej sú v angličtine, preto nám ich do slovenčiny prekladá moja sesternica.

   Mám príbuzných v rôznych kútoch sveta, a to je dobre, lebo keď sú sviatky, vždy dostanem balíky a pohľadnice, napríklad z Anglicka, Holandska, Švajčiarska alebo Prahy. (úsmev) Dobre, že mám takú veľkú rodinu, aspoň mi nie je smutno. Moje sesternice, ktoré mi pomáhajú, sú pre mňa ako sestry.

   Za posledné roky (ešte pred pandémiou) som toho veľa pochodila. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Bola som už v Krakove či Budapešti, bola som aj v Rakúsku a v Nemecku (na vianočných trhoch), v Bosne a Hercegovine (na púti v Medžugorí) a na dovolenke pri mori v Chorvátsku. V čase mieru som bola aj na Ukrajine v meste Ľvov. Viackrát som bola v Rumunsku, kde mám rodinu. V Prahe som navštívila moje sesternice. Chcela by som ísť ešte pozrieť aj moje sesternice do Holandska a Švajčiarska. V auguste sa chystám na dovolenku do Chorvátska. Veľmi sa na to teším.

   Okrem cestovania ma baví aj zbieranie rôznych vecí. Z každého výletu si prinesiem rôzne suveníry: pohľadnicu, magnetku alebo snehovú guľu („snežítko“). Mám ich už 39. Pohľadnice som ešte nezrátala. Mnohé dostávam aj od sesterníc a kamarátok. Posledná je z Bratislavy. Je to najväčšia pohľadnica, akú som kedy dostala. Poslali mi ju moji kamaráti z Detského klubu. Vždy na mňa myslia, preto mi z každého výletu pošlú pekný pozdrav. Považujem ich za svoju druhú rodinu.

   Rada oddychujem pri maľovaní. Vyfarbujem maľovanky a púšťam si pritom muziku, napríklad hudbu Andrea Rieu alebo hudbu z rádia Expres. Počúvam rôznu hudbu, akurát rap nemusím.

   Stále veľmi rada čítam, hlavne dievčenské romány. Kedysi som čítala veľa rozprávkových knižiek. Teraz ich požičiavam alebo darujem mladším členom rodiny. Čítam aj náboženské knihy a životopisy svätých. V lete, keď je teplo, čítam najradšej v našom altánku. Knihy často dostávam ako darček. Niekedy si ich požičiavam z knižnice na prízemí Obecného úradu u nás v Skároši.  

Do Detského klubu s radosťou chodím už niekoľko rokov. Mám tu super kamarátov. Rada tvorím a v klube najradšej vyrábam tuhé a tekuté mydlá, ktoré darujem mojim príbuzným a priateľom. 

Veľmi rada píšem aj články o mojich výletoch a zážitkoch. Môžete si ich prečítať v našom veselom časopise. (pozn. red. pozitívny časopis Klubčík).

 

Danka Podhorová

 

zdroje obrázkov:

https://www.skaros.sk/obec/fotogaleria-obce-skaros/fotogaleria-ine-35sk.html#&gid=1&pid=25

https://wealthofgeeks.com/the-best-books-of-all-time/

 

 

 

 

 

 

Zobrazene 241 x Naposledy upravene autorom piatok, 01 júl 2022 01:14
Viac z kategorie: « Výlet na Hrebienok