Janíčko Mihok 5

Môj meninový guláš

streda, 11 júl 2018 11:01 Autor:

Aj v tomto roku sa náš milý Janík Mihok rozhodol, že bude oslavovať meniny s nami a to prípravou tradičného gulášu. Oslava sa mala uskutočniť v našej záhradke, no keďže tam bola čerstvo nasadená tráva, po ktorej sa nesmelo šliapať, oslavu sme preložili do záhradky pani riaditeľky.

Janíčko sa veľmi tešil, že mohol oslavovať v kruhu kamarátov z DK, preto sa chcel s nami o tento zážitok podeliť.


Jankove naj

pondelok, 10 apríl 2017 11:51 Autor:

Janko Mihok navštevuje naše zariadenie už viac ako tri roky. Janko má veľmi dobrú povahu, je to milý, vždy usmievavý mladý muž. Veľmi rád pomáha pri starostlivosti o priestory denného centra, polieva kvety, zametá, odkladá riady, utiera stoly a všeličo iné, o čo ho požiadame. Rád pomáha aj pri práci v záhrade, polieva rastliny, trhá burinu, pomáha v starostlivosti o jazierko.. Tiež je veľmi zodpovedný a trpezlivý. Janko v týchto dňoch oslavuje svoje 24. narodeniny. Pri tejto príležitosti sa rozhodol, že by chcel o sebe napísať článok do časopisu. Položili sme mu preto niekoľko otázok.

Ktoré ročné obdobie máš najradšej a prečo?

Najradšej mám leto, lebo na Jána varíme guláš,  a tiež  zimu preto, lebo je sneh.

 

Čo najradšej robíš v lete?

Rád chodím na prechádzky, bicyklujem sa a jazdím na kolobežke.

 

Chodíš rád na výlety? Kde sa ti najviac páčilo?

Rád chodím na výlety s klubom, najviac sa mi páčilo v Prešove, a páčilo sa mi, keď ste boli na výlete v Liptovskom Mikuláši, aj keď som tam nebol, pretože tam býva môj ocko. A páčilo sa mi aj na potulkách.

 

Čo najradšej robíš v klube?

Rád upratujem, rád hrám futbal a bocciu. Tiež rád hrám s Maťkom človeče a hrám ping-pong.

 

Ako v klube pomáhaš?

Odkladám taniere a poháre, triedim smeti, umývam a utieram stoly a dolievam vodu do fontány, polievam kvety na terase aj dnu.

 

Čo robíš doma, keď nie si v klube?

Počúvam omšu, prepisujem rozprávkové knižky, pozerám šport v telke niekedy sa nudím, a chodia ku nám Američania.

 

Ako oslavuješ svoje narodeniny a meniny?

Narodeniny oslavujem s kamarátmi z klubu v cukrárni. Meniny oslavujem v klube, v záhrade a pripravujem guláš s mäskom a špekačky,  kofolu a pivo. Páčia sa mi balóny v záhrade.

Aký je tvoj sen?

 

Chcem písať do Klubčíka. Chcel by som sa povoziť na aute Peugeote s pani  riaditeľkou a ísť s ňou na rande na zmrzlinu.


Ovocie a zelenina

streda, 07 október 2015 02:00 Autor:

 

Z článku, ktorého zdroj je uvedený nižšie, som sa dozvedel zaujímavé a prekvapujúce informácie o ovocí a zelenine. Zistil som, že najviac pesticídov obsahujú:  jablká, broskyne  nektarinky, jahody, hrozno,


Predstavenie Janka Mihoka

nedeľa, 30 august 2015 02:00 Autor:

Sme radi, že môžeme v tomto čísle Klubčíku napísať o Janíčkovi Mihokovi. Ešte predtým, ako k nám prvý krát prišiel, nám o ňom veľmi veľa rozprávala Ľudka, ktorá s ním chodila na špeciálnu základnú školu.


Janko Mihok : Môj obľúbený šport

nedeľa, 30 august 2015 02:00 Autor:

Mám rád hokej , tenis ,basketbal , futbal, beh na lyžiach. Rád pozerám v telke F1. Teším sa na  olympijské hry v Sochi, ktoré začnú 7.2.2014 otváracím ceremoniálom, ktorý je vždy veľmi pekný.