Jarko Šafr 3

Ochotný vodič prešovskej MHD

piatok, 27 november 2015 01:00 Autor:

Spolu s Jarkom sme boli v Prešove na  kúpalisku Delňa. Keď sme sa MHD vracali z kúpania ku Jarkovej  babke,  museli sme  prestúpiť z jedného autobusu do druhého.Obidva autobusy boli nízkopodlažné, takže  nebol problém nastúpiť. Chcem sa s vami podeliť s pozitívnym zážitkom, ktorý sme mali. V Košiciach sa nám to nestáva. Všetci sú uponáhľaní, aj šoféri MHD, nie sú ochotní dávať plošiny, keď chceme nastúpiť alebo vystúpiť. No v Prešove sme sa  stretli s pravou ľudskosťou a dobrotou v ochotnom vodičovi. Keď sme nastúpili do druhého autobusu, vodič, ktorý mal pri sebe svojho syna, poslal ho za nami, aby sa nás opýtal, kde budeme vystupovať, pretože nám chcel spustiť plošinu. Veríme, že takýchto šoférov bude čím ďalej tým viac.

Jarko a Števo

 


Žraločie akvárium

streda, 07 október 2015 02:00 Autor:

Žraločie akvárium

Vo štvrtok som navštívil so svojimi asistentmi akvárium v Prešove, v ktorom bolo 15 000 l vody. Plávali v ňom rôzne druhy žralokov. Medzi nimi aj žralok koralový, prezývaný Kiwi. Jeho výška dosahuje 1.8 m a váži 50 kg. Nie je agresívny, no v prípade ohrozenia môže aj napadnúť.


Jarko - naše klubové slniečko

piatok, 02 október 2015 02:00 Autor:

Jarko Šafr – je naše klubové slniečko :-) Ak by ste si kládli otázku prečo ? je na to veľmi jednoduchá odpoveď. Je  veľmi priateľský, dobrosrdečný a hlavne vždy dobre naladený a usmiaty. Práve preto ho máme všetci radi a je stále obklopovaný nami - jeho kamarátmi. Okrem nás má Jarko aj skvelú maminu a babičku, ktoré mu skrášľujú každý jeden deň. Preto sme sa spoločne s Jarkom dohodli, že Vám opíšeme a priblížime zatiaľ jednu zo spomínaných dám Jarkovu babičku a ich spoločne strávené chvíle.

Babka sa volá Anička. Býva v Prešove v bytovke, kde za ňou často chodievam na vlaku. Má menšiu záhradku, na ktorej pestuje mrkvu, paradajky, papriku. Najradšej sa s  babičkou v záhradke rozprávam na slniečku. Obľúbené jedlo, ktoré u nej veľmi rád, spapám sú pirohy. Tiež výborne pečie, mám rád všetky jej koláče. Čítala mi rozprávky, keď som bol malý, ale aj teraz, lebo ich mám veľmi rád. Babka mi vždy rada zarecituje aj peknú básničku. Dobre sa o mňa stará, holí ma a masíruje. Moja babka pomáha aj mojej mamke.  Mám ju veľmi, veľmi rád.