Lámačské chvály <<<

Hodnotenie:
(1 Vote)

Lamačské chvály (v súčasnosti Lámačské chvály, pozn. red.) sú slovenská skupina. Hrajú chválovú hudbu. Pesničkami chvália Boha a ďakujú Mu za všetko. Členovia skupiny sú z Bratislavy, z Lamača. Viackrát som ich počul hrať naživo. V novembri som bol na ich koncerte v Košiciach. Hrali vo Veritase (dominikánske kultúrne centrum pozn. red.). Koncert bol spojený s modlitbou. Hrali aj moju obľúbenú pesničku Pán je môj pastier. Ľudia spievali, tlieskali a chválili Boha. Pridal som sa k nim. Bolo to veľmi pekné. Po koncerte som sa odfotil s Braňom Letkom. On založil Lamačské chvály. V skupine spieva aj hrá na gitare. Bol dobrý a milý. Dokonca som od neho dostal aj nové CD-čko. Sú na ňom pesničky, ktoré nahral s deťmi.

Som veľmi rád, že som tam bol a s stretol sa s ním. S Braňom Letkom som urobil aj krátky rozhovor. 

(Prepis rozhovoru nášho redaktora Ľubomíra s lídrom Lámačských chvál Braňom Letkom uvádzame nižšie.  – pozn. red.)

 

Ľubo Hampachel: Od koľkých rokov si sa stal spevákom?

Braňo Letko: Keď som bol úplne maličký chlapec, mal som šesť rokov, spieval som tak zle, že moji rodičia nevedeli, že spievam Prší, prší. A keďže boli v Lúčnici, boli z toho veľmi smutní. Potom ma zobrali do kostola, kde som miništroval a kde spievala omšová kapela. Boli tam mladí a spieval som do takého repráku. Takže sa mi hlas aj hudobný sluch nejako upravili a začal som spievať s nimi. Čiže od nejakých ôsmich rokov sa to už dalo počúvať. Dovtedy to bolo ... zlé.  (smiech)

Ľubo Hampachel: Aké obľúbené jedlo máš najradšej?

Braňo Letko: Jedlo?

Ľubo Hampachel: Hej.

Braňo Letko: Špagety.

Ľubo Hampachel: Koľko máš rokov?

Braňo Letko: Päťdesiat jedna.

Ľubo Hampachel: Myslíš, že vyhráme v hokeji nad Novými Zámkami?

Braňo Letko: Jéj, tak to by vedel Kubo (Jakub Krátky, bubeník Lámačských chvál pozn. red.). On je hokejista. Ja skôr viem o bicyklovaní. (smiech)

Ľubo Hampachel: Ďakujem.

Braňo Letko: Dobre? Taký krátky rozhovor? Dobre, teším sa, Ľubko. Ďakujem Ti aj ja. Utekám sa baliť, dobre? Rob ďalej rozhovory. To sa mi páči, že robíš také veci. 

 

 

Ľubomír Hampachel

 

Zdroj titulnej fotografie: 

FB stránka Lámačské chvály – LCH LIVE

https://www.facebook.com/photo?fbid=685185659845335&set=pcb.685185733178661

 

 

 

Zobrazene 631 x Naposledy upravene autorom streda, 29 marec 2023 23:25