Výlet na Štrbskom Plese <<<

Natálka Bartová Autor:  štvrtok, 09 február 2023 06:16 velkost pisma decrease font size increase font size
Hodnotenie:
(0 hlasov)

     S partiou z Detského klubu som 18. 10. 2022 išla vlakom na Štrbské Pleso. Ráno sme sa stretli na košickej železničnej stanici. Rýchlik prišiel včas a mal pripravenú aj plošinu pre vozičkárov. Tú pri nastupovaní využili traja vozičkári: ja, Maťko a Matúš. Cesta nám pri rozhovoroch a pozorovaní krajiny za oknom príjemne a rýchlo ubiehala. Vlak vyrazil z Košíc o 7:57 a cesta trvala asi dve hodinky. Potom sme vystúpili v Poprade, kde sme hodinu čakali na tatranskú električku.

   Tatranská električka, ktorá bola bezbariérová, nás vyviezla až na Štrbské Pleso. Tam sme sa išli najesť do reštaurácie. Keď sme sa všetci posilnili, rozdelili sme sa na skupiny podľa toho, kto chcel kam ísť. Jedna skupina sa išla prejsť okolo jazera a druhá skupina navštívila vyhliadkovú vežu.

   Ja som bola v skupine, ktorá sa šla pozrieť na Vežu snov. Veža snov je blízko jazera Štrbské pleso. Vstup do veže je bezbariérový, pretože až na vrchol vedie plošina. Po plošine, ktorá mierne stúpala, som sa s pomocou dostala až celkom nahor. Hore v strede veže som videla veľkú sieť, po ktorej sa dalo bezpečne chodiť. Počasie nám v ten deň prialo, takže sme odtiaľ mali výborný výhľad na Tatry. Bol to veľmi pekný pohľad. Príroda vo farbách jesene bola naozaj nádherná.

   Späť do Košíc sme sa vrátili okolo siedmej podvečer. Po celom dni sme boli unavení, ale aj veselí a plní nových zážitkov. Som veľmi rada, že som mohla ísť na tento výlet. A teším sa aj na ďalšie zaujímavé výlety, ktoré nás čakajú.

 

 

Natália Bartová

Zobrazene 264 x Naposledy upravene autorom štvrtok, 09 február 2023 06:45