Festival kávy, čaju a čokolády <<<

Natálka Bartová Autor:  štvrtok, 16 marec 2023 21:34 velkost pisma decrease font size increase font size
Hodnotenie:
(0 hlasov)

   Začiatkom apríla 2022 som bola s partiou z klubu na Festivale kávy, čaju a čokolády. Ide o najväčší festival kávy, čaju a čokolády na Slovensku. Minulý rok sa opäť uskutočnil po dvojročnej pandemickej prestávke. Festival sa konal od 8. do 9. apríla v Kunsthalle, teda v Hale umenia Košiciach. 

   Najprv sme sa električkou odviezli na Námestie Maratónu mieru. Odtiaľ sme prešli popri Mestskom parku do Kunsthalle. Pri vstupe sme dostali peknú plátennú tašku s logom festivalu a noviny, ktoré boli súčasťou vstupného. Vstupné pre ZŤP bolo so zľavou. Vstup a celá budova boli bezbariérové, takže všetko bolo dobre prístupné aj pre vozíčkarov.  

 Vošli sme dnu a pozreli sme sa, čo všetko tam majú. Ponuka bola naozaj pestrá. Bolo tam veľa vystavovateľov, ktorí pripravovali a ponúkali mnoho druhov kávy a čaju z rôznych kútov sveta. V ponuke boli napríklad aj sladké sirupy a čokoládové cukrovinky.

   Ochutnali sme výbornú kávu a skvelú horúcu čokoládu. Horúca čokoláda, ktorú predával pán v jednom stánku, mi chutila najviac. Dokonca sme ju od neho dostali zadarmo. Potom som si kúpila upražené kávové bôby a pomaly sme sa pobrali preč. Napokon sme si ešte vyšli do mesta, kde sme si v reštaurácii na obed kúpili pizzu.

   Všetkým, ktorí majú radi kvalitnú kávu, čaj alebo čokoládu vrelo odporúčam túto akciu osobne navštíviť. Koná sa aj tento rok a jej atmosféru sa oplatí zažiť na vlastnej koži. 

 

 

Natália Bartová

 

Zdroj fotografií:

https://www.kavacajcokolada.sk/#galeria

Zobrazene 353 x Naposledy upravene autorom štvrtok, 16 marec 2023 21:52