Peťka Andrejová 4

Seňa

streda, 18 január 2023 12:58 Autor:

S Peťkou Andrejovou, veselou a aktívnou členkou našej partie, sme sa rozprávali o tom, čo zaujímavé zažila v dedinke Seňa, ktorú rada navštevuje. 

Viac nám prezradia nasledujúce riadky... 

Seňa je dedinka neďaleko Košíc. Do Sene chodievame s mamkou na dovolenku alebo predĺžený víkend. Ideme naším autom. Šoféruje mamka a ja sedím vzadu. Bývame v babkinom dome. Je to pekný dom s červenou strechou a záhradkou. V záhradke pestujeme kvety. Máme aj jablone, z ktorých každú jeseň oberáme jablká. Mamka potom zavára chutné jablkové kompóty. 

   V Seni sa stále deje niečo zaujímavé. Minulý rok v septembri sme po dvojročnej prestávke (z dôvodu obmedzení počas pandémie COVID-19 pozn. red.) znovu oslavovali Deň obce Seňa. Oslavy boli vonku pri Kultúrnom dome. Bola som tam s mamkou a bolo nám super. Nechýbalo dobré jedlo a veselá hudba. Videla som kolotoče a dva nafukovacie hrady. Speváci na pódiu spievali pesničky Karola Duchoňa a skupiny ABBA. 

   Do Sene chodíme na jar, v lete, na jeseň a niekedy aj v zime. V zime sa mi tam páči najviac. Vtedy je pri Obecnom úrade ozdobený vianočný stromček. Keď sa v zime prechádzame po dedine, zvykneme sa pri stromčeku zastaviť. Potom si zakúrime v krbe a je nám príjemne teplo. Seňa je moje obľúbené miesto, lebo si tam dobre oddýchnem. Je tam čerstvý vzduch a pekná príroda. Som rada, že tam máme dom. 

 

Peťka Andrejová 

S autorkou sa rozprávala: Eva Habinová

 

Zdroj obrázku:

https://www.obecsena.sk/fotogaleria/601/sena-z-vtacej-perspektivy

 

 

 

 

 

 

 


Moje záľuby

utorok, 21 jún 2022 14:23 Autor:

   Volám sa Peťka Andrejová. Som z Košíc a som klientkou Detského klubu ZPDaM v Košiciach. Do klubu chodím pravidelne v pondelky až štvrtky s mojím super asistentom Lukim. 

   V klube máme stále zaujímavý program. Najradšej vyberám a triedim kocky. Učím sa tak rozoznávať farby: zelenú, modrú, červenú a žltú. Niekedy z kociek staviam vežičky. Tiež rada navliekam drevené korálky. Učím sa aj písať veľké tlačené písmenká a nacvičujem si môj podpis. 

   Veľmi sa teším, že chodievame spolu na výlety. Je to veľká zábava. Chodíme po Košiciach aj celom Slovensku. Najradšej sa s partiou prechádzam po Hlavnej ulici v Košiciach. Veľmi sa mi tam páči. Každý pondelok spolu chodíme na bowling, ktorý rada hrám. Hrávam s rampou a veľmi dobre sa mi darí. Keď máme tvorivé dielne, rada vyrábam mydielka. Baví ma pridávať rôzne vône do mydlovej hmoty. Potom nimi poteším mojich blízkych. 

   Páči sa mi aj na rehabke, kde sa mi dobre cvičí. V klube je super partia, preto sem rada chodím. Veľmi dobre sa tu cítim a mám tu dobrých kamarátov. 

 

Peťka Andrejová

 

 


Život Peťky Andrejovej s osobnou asistenciou

streda, 03 február 2016 01:00 Autor:

Dlhoročná členka nášho zariadenia, Peťka Andrejová, prichádza vždy dobre naladená a pripravená usilovne pracovať. Od januára tohto roku nastala predsa len nejaká zmena. Pravdaže pozitívna. Peťka sa totižto v dverách klubu objaví s veselým úsmevom, občas i smiechom. Áno, Peťka je čerstvou užívateľkou osobnej asistencie! A asistentom nie je nik iný, ako milý, skúsený a najmä zábavný Lukáš, ktorého v našom zariadení predstavovať nemusíme.


Naša kamarátka Peťka už 18 rokov pravidelne navštevuje Detský klub a vždy k nám zavíta s úsmevom na tvári pripravená na prácu, ale i zábavu :-) Rozhodli sme sa jej opýtať, čo sa jej na našom zariadení najviac páči.