Peťka Andrejová 3

Moje záľuby

utorok, 21 jún 2022 14:23 Autor:

   Volám sa Peťka Andrejová. Som z Košíc a som klientkou Detského klubu ZPDaM v Košiciach. Do klubu chodím pravidelne v pondelky až štvrtky s mojím super asistentom Lukim. 

   V klube máme stále zaujímavý program. Najradšej vyberám a triedim kocky. Učím sa tak  rozoznávať farby: zelenú, modrú, červenú a žltú. Niekedy z kociek staviam vežičky. Tiež rada navliekam drevené korálky. Učím sa aj písať veľké tlačené písmenká a nacvičujem si môj podpis. 

   Veľmi sa teším, že chodievame spolu na výlety. Je to veľká zábava. Chodíme po Košiciach aj celom Slovensku. Najradšej sa s partiou prechádzam po Hlavnej ulici v Košiciach. Veľmi sa mi tam páči. Každý pondelok spolu chodíme na bowling, ktorý rada hrám. Hrávam s rampou a veľmi dobre sa mi darí. Keď máme tvorivé dielne, rada vyrábam mydielka. Baví ma pridávať rôzne vône do mydlovej hmoty. Potom nimi poteším mojich blízkych. 

   Páči sa mi aj na rehabke, kde sa mi dobre cvičí. V klube je super partia, preto sem rada chodím. Veľmi dobre sa tu cítim a mám tu dobrých kamarátov. 

 

Peťka Andrejová

 

 


Život Peťky Andrejovej s osobnou asistenciou

streda, 03 február 2016 01:00 Autor:

Dlhoročná členka nášho zariadenia, Peťka Andrejová, prichádza vždy dobre naladená a pripravená usilovne pracovať. Od januára tohto roku nastala predsa len nejaká zmena. Pravdaže pozitívna. Peťka sa totižto v dverách klubu objaví s veselým úsmevom, občas i smiechom. Áno, Peťka je čerstvou užívateľkou osobnej asistencie! A asistentom nie je nik iný, ako milý, skúsený a najmä zábavný Lukáš, ktorého v našom zariadení predstavovať nemusíme.


Naša kamarátka Peťka už 18 rokov pravidelne navštevuje Detský klub a vždy k nám zavíta s úsmevom na tvári pripravená na prácu, ale i zábavu :-) Rozhodli sme sa jej opýtať, čo sa jej na našom zariadení najviac páči.