Peťka Sadloňová 5

Dovolenka v Grécku

pondelok, 11 máj 2020 09:54 Autor:

Minulé leto sme si spríjemnili a strávili s mojou rodinkou pár dní na dovolenke v Grécku. Do Grécka sme prileteli lietadlom. Let trval asi hodinku až hodinku a pol. Letieť sa mi veľmi páčilo, vôbec som sa v lietadle nebála.

Bývali sme v hotely s bazénom. Od nášho hotela sme mali blízko na pláž, ktorá bola piesočnatá a veľmi pekná. Tešila som sa tomu, lebo sa veľmi rada opaľujem, aj plávam. Pri potápaní pod vodou som videla krásne pestrofarebné rybky. Ani veľké vlny pre mňa neboli prekážkou. S mojou rodinkou sme si urobili výlet loďou na grécky ostrov Balos. Plavba bola skvelá. Na lodi počas plavby som pila freddo cappuccino. Okrem plavby loďou som si chcela vyskúšať aj paragliding, ale mamka sa veľmi bála.

Večer na hoteli sme mali vždy nejaký program. Mohli sme si preto vyskúšať, a naučiť sa tancovať grécke tance. Z gréckych jedál mi najviac chutili ich souvlaki, čo je mäso so zeleninou na ihle. Ochutnala som tiež chobotnicu, krevety a tzatziki. Ako suvenír som si z Grécka priniesla magnetku a pre Lukáša kožený náramok.

 

Veľmi sa mi na tejto dovolenke v Grécku páčilo, aj počasie sme mali vždy slnečné. Som rada, že sme tam boli, no pri odchode domov už som sa tešila na moju kokeršpanielku Sárinku, ktorá zatiaľ musela ostať u babky.

Peťka Sadloňová


Výlet do kontaktnej ZOO

utorok, 21 apríl 2020 10:07 Autor:

Cez jarné prázdniny sme sa vybrali ja, mamka a sestra na výlet do kontaktnej ZOO v Liptovskom Mikuláši na Liptove. Bývali sme v Liptovskom Trnovci v chatke, ktorá sa volala Katka. Je tam dobrý terén aj pre vozičkárov a veľmi pekná príroda. Chatku sme si museli vopred zarezervovať. Izbu sme mali každá zvlášť. Boli to tri izby a dve kúpeľne s kuchynkou. Na obedy sme chodili do blízkej reštaurácie najmä na výborné halušky, ktoré tam robili. Od našej chatky sa dalo dostať k Liptovskej Mare, ale psíky tam nesmeli.

V kontaktnej ZOO sa mi páčili levy, bol tam s nimi ošetrovateľ. Ja som jedného pohladkala, keď sa hral so škatuľou. Mali tam medvede, jeden sa volal Miško a druhý Maša, aj malé veveričky. Najviac sa mi páčili pestrofarebné papagáje. Jeden z nich mi sedel na čiapke. Kŕmila som aj zajace, bolo ich tam asi desať, mrkvou, uhorkou a petržlenovou vňaťou. Museli byť veľmi hladní. Kŕmila som aj dravca, ktorý mi priletel na ruku. Tiež bol pritom ošetrovateľ. Od samca lamy som dostala pusu na líce.

 

Mám na tento výlet pekné spomienky. Chcela by som sa tam ešte raz pozrieť aj s Lukášom na nové mláďatká, ktoré im v ZOO pribudli.

Peťka Sadloňová


Môj pobyt v Kováčovej_Peťka Sadloňová

štvrtok, 11 február 2016 01:00 Autor:

V jednom chladnom novembrovom dni sme s mojimi rodičmi cestovali do kúpeľov v Kováčovej. Išli sme autom, cesta bola dobrá.  Keď sme prišli, hneď nás ubytovali. Bývali sme v ubytovni Marína. Dostali sme izbu číslo 514 na prízemí, oddelenie B1. Ja som bola na izbe s mamkou. Mali sme telku, rádio a veľmi dobre bolo to, že na izbe sme mali aj sprchu, WC a balkón.


Botanická záhrada

pondelok, 05 október 2015 02:00 Autor:

V jeden pekný jesenný deň sme boli v Botanickej záhrade. Boli sme šiesti : Majko, Janík,  Ľubko,  pani Mária, Majka aj ja – Peťka. Mali sme pekné zážitky.


Moje záľuby

piatok, 02 október 2015 02:00 Autor:

Volám sa Petra Sadloňová. Začala som chodiť do Detského klubu, v ktorom sa mi veľmi páči. V klube robíme rôzne veci ako napríklad máme angličtinu, varíme, maľujeme a vyrábame rôzne výrobky. Mám rada kone. Chodím jazdiť do Kráľoviec. Môj kôň sa volá Harmony. Má  hnedú srsť. Pred jazdou sa o neho vždy postarám.