Moja účasť na veľkonočnej svätej omši <<<

Peťo Kráľ Autor:  štvrtok, 19 máj 2022 10:30 velkost pisma decrease font size increase font size
Hodnotenie:
(1 Vote)

   Na tohtoročnú veľkonočnú svätú omšu nikdy v živote nezabudnem! Pri prežívaní tejto veľkonočnej svätej omše sa mi od veľkej radosti a veľkého šťastia tlačili slzy do očí. Dojatý som bol najmä pri piesni číslo 210 Základ cirkvi je na skale.

   Po dvoch rokoch pandémie to bol pre mňa obrovský duchovný zážitok, že som sa na nej mohol aj s ockom osobne zúčastniť v Katedrále svätej Alžbety v Košiciach. Som veľmi rád, že môžem kostol navštevovať kedykoľvek už aj bez nosenia respirátorov. Mali sme ešte rúška, ale podľa mňa už naposledy.  

   Veľkonočnú svätú omšu celebroval košický arcibiskup metropolita Mons. Bernard Bober. Pripravil si pre nás homíliu (kázeň) o zmŕtvychvstaní Pána Ježiša Krista.

   Túto homíliu, aj keď je takmer každý rok z úst Mons. Bernarda Bobera rovnaká, vždy prežívam inak, s nadšením počúvam, akoby to bolo prvýkrát. Každá svätá omša je krásna, ale táto bola výnimočná.     Po dvoch rokoch pandémie bolo vynikajúce zúčastniť sa na veľkonočnej svätej omši.

   Už teraz sa teším do Medžugoria, do mesta, kde sa zjavila Panna Mária. Určite vás o tom budem informovať v mojom ďalšom článku.

 

Peťo Kráľ

Zobrazene 217 x Naposledy upravene autorom štvrtok, 19 máj 2022 11:05