Stretnutie s pápežom <<<

Zažili sme Autor:  utorok, 23 november 2021 11:44 velkost pisma decrease font size increase font size

Dňa 14. 9. 2021 som išla na Lokomotívu na stretnutie s pápežom. Šla som tam s rodičmi a rodinnou známou. Cestovali sme električkou. Dorazili sme o 13:30. Boli sme v sektore 3.  O 15:00 sa začala Hodina milosrdenstva. Spoločne sme sa modlili Korunku k Božiemu milosrdenstvu. Na štadióne bolo veľké pódium, na ktorom prebiehal moderovaný program. Svätý Otec prišiel na papamobile v sprievode mnohých duchovných.

Úvodný príhovor mal arcibiskup Košickej arcidiecézy Bernard Bober. Potom nasledovali svedectvá mladých ľudí. Veľmi sa mi páčilo, ako Boh zmenil ich životy k lepšiemu. Potom mal príhovor Svätý Otec František. Na veľkoplošných obrazovkách sme videli slovenský preklad pápežovho príhovoru. Povzbudil nás, aby sme žili kresťanským životom a pomáhali blížnym.

Po odchode pápeža bol veľmi dobrý program. Vystúpili tam výborní speváci, napríklad  Sima Margušinová a Zbor sv. Cecílie. Keď sa začalo stmievať, odišli sme domov. Mala som z toho veľmi dobrý zážitok a bola som veľmi dojatá, že som sa mohla zúčastniť takej veľkej udalosti.

 Peťka Fabišíková

Zobrazene 239 x