Osudová návšteva Národnej rady SR :-) <<<

Zažili sme Autor:  streda, 21 september 2022 11:26 velkost pisma decrease font size increase font size

Marek:

Náš výlet do Bratislavy

8.6.2022 sme nasadli do vlaku, ktorý nás priviezol do hlavného mesta Bratislavy. Veľmi sme sa tešili na výlet. Vo vlaku bola dobrá nálada, hrali sme rôzne hry na počítači, človeče, dámu, biliard, aby nám zbehlo tých 6 hodín cesty. Zo stanice sme išli autobusom do hotela Ibis, kde sme sa ubytovali. Bol som na izbe s Ľubom, mali sme manželskú posteľ. Tak tvrdo som spal každú noc, že ani neviem, či Ľubo chrápe. Podvečer sme sa vybrali do reštaurácie Divný Janko a potom sme sa prechádzali po záhrade Prezidentského paláca. Bola to nielen prechádzka, ale aj naháňačka. Večer sme degustovali v meste víno, najprv biele, potom ružové. Ružové preto, lebo ružová je Maťkina obľúbená farba. Dobrý dôvod na výber vína. Dali sme si k tomu pečené mandle. O desiatej nás vyhnal odtiaľ dážď, šli sme sa vyspať do hotela. Štvrtok sme mali ráno dobré raňajky, švédske stoly. Potom nás čakala Eurovea. Po ceste sme skoro úplne zmokli a skoro nás odfúklo. Strávili sme tam doobeda. Maťke sme kúpili suché ponožky, ochutnávali sme zmrzlinu a obedovali sme.

A teraz toto najhlavnejšie! O pol tretej sme sa mali dostaviť do parlamentu! Predtým sme ešte navštívili reštauráciu Parlament, kde chodia poslanci možno na obed. Dali sme si niečo na pitie, ja som mal viedenskú kávu. Pred budovou Národnej rady bol krásny výhľad na mesto a na Dunaj. Môj najlepší kamarát Majo zahrabal nožík do kvetináča pred Národnou radou SR. Po zahrabaní sme už mohli ísť dnu. Pred vchodom nás čakala sympatická pani Lujza Kittlerová, ktorá nás sprevádzala po parlamente. 

Po vstupe ma očarila atmosféra parlamentu, svetlá, červený koberec, vlajky, busta J.M.Hurbana, 1.predsedu Slovenskej národnej rady. Pri soche nám p.Lujza vykladala o vzniku prvej SNR, o našich vlajkách, pečati, ústave.

Okolo prebehol minister školstva Branislav Grohling, máme s ním fotku.

 

Na poschodí sa nachádzajú veľmi vzácne obrazy Albína Brunovského.

 

Vstup do Rokovacej sály bol WAU zážitok.

 

Vyskúšal som si, aké to je sedieť na mieste Igora Matoviča, aj na mieste Borisa Kollára a Zuzany Čaputovej a Márie Kolíkovej.

Pani Lujze som kládol dosť veľa otázok o rokovacej sále, o tom, ako dlho trvá schôdza parlamentu, prečo sú v sále dva východy, dozvedeli sme sa o poslaneckom bufete. Keď som dával tieto otázky, p.Lujza mi veľmi padla do oka, bola veľmi sympatická. Páčili sa jej moje otázky a povedala mi priamo v rokovacej sále, že som veľmi rozkošný. Pohladkala ma po tvári, aj objala a vybozkávala.

 

Dostal som od nej brožúrku o NR, vlajky SR, vizitku. Ukázala nám aj parlamentnú knižnicu, ktorú volajú Sulíkova knižnica.

 

 

Odchádzal som z parlamentu veľmi nadšený, zapichol som si zástavku za šiltovku a ona mi viala vo vetre. Tak som išiel až na hotel. Večer sme išli na karaoke do centra. Bola tam veľmi dobrá zábava, púšťali sme si z boxu piesne, Ľubo tam nahádzal mince. Ľubo spieval, ja som mal druhý mikrofón. Vyzýval som do tanca prítomné dámy (Maťku, Gabiku, Marcelku) a ľutoval som, že tam nie je p. Lujza.

 

V piatok ráno sme zaspali, lebo Ľubo nenastavil budík. Janči chcel, aby sme už o siedmej boli na raňajkách. Potom nám volal, že kde sme. Boli sme práve v posteli :-). Rýchlo sme sa obliekli, utekali na raňajky a šli do Viedne.

Tento článok by som chcel poslať aj pani Lujze Kittlerovej, dúfam, že mi odpíše :-) :-).

Zobrazene 752 x