Biela noc <<<

Zažili sme Autor:  piatok, 14 október 2022 20:58 velkost pisma decrease font size increase font size

   Milí čitatelia, chcela by som vám priblížiť môj zážitok z Bielej noci, ktorý bol pre mňa nečakaným prekvapením od mojej osobnej asistentky Zdenky a jej manžela. Bolo to prekvapivé, keď som išla z jednej prednášky na vysokej škole.

   Táto Biela noc bola pre mňa asi najkrajšia, lebo som bola aj v Kunsthalle, kde bola svetelná šou. Bolo to niečo nádherné, videla som to prvý krát a bolo to úchvatné. Z tejto šou mi asistentka urobila aj krátke video, ktoré som ukázala hneď niekoľkým svojim kamarátom, pretože sa mi to tak páčilo, že som sa chcela hneď pochváliť s týmto zážitkom. Niekedy trošku chvály nezaškodí a treba sa pochváliť aj sama.

Pri Kunsthalle bol aj nafukovací medvedík, ktorý vyzeral ako obrovský perník, len ste sa do neho nemohli zahryznúť. 

Pri Dolnej bráne som ešte videla obrovskú ležiacu matriošku, ktorá vyzerala naozaj nádherne.

      Všade bolo veľa ľudí aj malých detí. Bolo to krásne aj kvôli tomu, že Košice mali konečne rušnú a nádhernú Bielu noc. Táto noc bola predovšetkým iná tým, že sa uskutočnila po viac ako dvoch rokoch od vypuknutia  Covidu.

Užila som si ju, keďže dlhú dobu som kvôli Covidu nič také krásne nezažila. Bez obmedzení som si mohla znova užiť nočnú Spievajúcu fontánu s príjemnou hudbou, ktorá bola tiež krásna. V Mestskom parku, ako všetci vieme, je fontána, ktorá počas Bielej noci hrala všetkými farbami a na kvapkách vody technici prehrávali videá. Taktiež tam bol obrovský nafukovací mesiac,  ktorý osvetľoval okolie. Fotili sme sa pri týchto atrakciách a bolo to úchvatné.

Urobili sme si aj krásne fotky pri skvoste našich Košíc, Dóme sv. Alžbety, pri ktorom sa kedykoľvek rada odfotím, keďže som veriaca.

   Večer sme zakončili príjemným posedením pri kávičke a čajíku. Počasie nám vyšlo tiež v ústrety, nepršalo a bolo naozaj teplo napriek nočným hodinám. Dlho som nezažila taký spontánny, príjemný nočný život ako v túto sobotu. Bolo to naozaj veľmi okúzľujúce.

 

Martina Holentová

 

Zobrazene 277 x

Maťka Holentová je redaktorkou časopisu Klubčík vďaka Nadácii pre deti Slovenska už tretí rok. Žije s rodičmi a bratom v košickej mestskej časti Nad Jazerom. Je však odhodlaná uchopiť svoj život do svojich rúk a intenzívne pracuje na svojom osamostatnení. Pomáha jej v tom osobná asistencia.

"Odborníci" ju v detstve odpisovali a chceli ju umiestniť do špeciálnej školy. Spolu s mamkou sa však nevzdali a bojovali. Dnes je už Martinka bakalárkou a pokračuje v štúdiu na univerzite.