Kanya Sesser - mladá žena, ktorá žije aktívne svoj život napriek zdravotnému hendikepu

Život so zdravotným postihnutím Autor:  štvrtok, 12 november 2015 01:00 velkost pisma decrease font size increase font size

Anička Bačíková - naša dobrovoľníčka napísala príspevok o mladej žene, ktorá je plná aktivity a chuti do života, aj napriek tomu, že jej chýbajú nôžky.

 

Nedávno som čítala jeden zaujímavý článok o mladej žene, ktorá sa rozhodla i napriek tomu, že jej chýbajú podstatné končatiny tela, a to nohy, ukázať svetu, že  môže byť úspešná a cieľavedomá. Kanya Sesser je mladá 23 ročná žena, ktorá i napriek svojmu hendikepu rozhodla sa žiť aktívny a naplnený život. Od svojich 15 rokov bojuje v modelingu  za práva hendikepovaných. Venuje sa  foteniu  pre športové značky, kde rozdáva  svoju energiu, ktorou vyžaruje. Kanya sa narodila v Thajsku a nemala to od malička ľahké. Kanya bola už od detstva veľmi živé dieťa a rada sa hýbala, ale nemala však ako, a to ju sužovalo. Keď si ju adoptovala americká dvojica, presťahovali sa do Spojených štátov, kde sa naučila chodiť pomocou rúk. V súčasnosti sa Kanya pohybuje pomocou skateboardu. Kanya svojím prístupom ukázala iný typ krásy a to taký, že nie len „dokonalé“ dievčatá sú dokonalé, ale dôležité je najmä to, čo z človeka vyžaruje. Kanya sa venuje motivačným prednáškam, surfingu, skateboardu a príležitostne fotí. Rada hrá basketbal, tenis a ešte k tomu aj pláva. Taktiež sa venuje aj mono lyžovaniu a v roku 2018 sa plánuje zúčastniť zimných paraolympijských hier.

 

    

 

Zobrazene 1470 x