Alex Talay

Život so zdravotným postihnutím Autor:  piatok, 13 november 2015 01:00 velkost pisma decrease font size increase font size

Nasleduje ďalší z príbehov ľudí, ktorí napriek svojmu postihnutiu žijú svoj život naplno, objavili nové možnosti sebarealizácie a sú pozitívnym príkladom toho, že nepriaznivé vonkajšie okolnosti, ktoré sa môžu pritrafiť každému z nás,

neznamenajú že náš život skončil, alebo že sa staneme menejcennými, práve naopak, tento mladý muž Alex Talay nám ukazuje, že s pozitívnym prístupom, veľkým chcením a odhodlaním dokáže žiť veľmi plnohodnotným životom.

Alex Talay je aktívny mladý muž, otec troch detí, má 32 rokov. V šestnástich rokoch  mal vážny úraz, zranila ho bomba,   ktorá sa povaľovala na zemi  ešte z obdobia 2. svetovej vojny, prišiel o ruky aj nohy. Celý svet sa mu zrútil. Mal  dve možnosti, ako zareagovať na túto tragédiu.  Podľahnúť depresii, smútku, beznádeji  a zostať zavretý doma medzi štyrmi stenami. Alebo sa rozhodnúť byť aktívny. Alex si vybral druhú možnosť -  aktivitu.  „ Postupne som sa naučil existovať v novom tele“, hovorí, „nikoho neobviňovať z toho, čo sa stalo. Jednoducho sa to stalo a snažím sa prijať to.“

Alex sa naučil perfektne pracovať s počítačom, začal podnikať, stal sa úspešným človekom.  Je motivačným rečníkom,  veľa cestuje po svete a svedectvom svojho života povzbudzuje a inšpiruje mnohých ľudí.

Nebolo pre neho jednoduché  začať žiť novým životom po takom ťažkom úraze. Stretával sa s mnohými  ťažkosťami, no rozhodol sa premeniť to, čo bolo negatívne na niečo pozitívne. Tým, že sám mal zdravotné postihnutie, vedel pochopiť a povzbudiť ľudí, ktorí tiež prežívali podobné problémy. Začal sa venovať sirotám a deťom so zdravotným postihnutím. Pomáhal im, miloval ich a oni mu túto lásku odplácali svojou láskou. Tento prejav ich vďačnosti Alexa inšpiroval a povzbudzoval venovať im svoje sily. Uvedomoval si, že úprimná láska, ktorá vyviera z ich srdca, lieči všetkých... Mnohí novinári ho žiadajú o  interview, Alex však  tvrdí, že nerobí nič mimoriadne, má z toho radosť a v duši cíti, že robí to, čo ho napĺňa a priťahuje.

Na tejto ťažkej ceste mu bola veľkou pomocou jeho rodina a priatelia. Podporovali ho, verili mu, dodávali mu chuť žiť a pracovať. Ľudia sú často spútaní a obmedzení tým, že neveria v svoje schopnosti, neveria, že niečo dokážu.  A tým ochromujú sami seba. Keď si však dokážu veriť a pevne sa rozhodnú , že niečo dokážu, tak urobia veľké veci.  A aj keď  to hneď  nejde,  dôležité je skúšať to znova a znova.

Alex povzbudzuje všetkých ľudí, hovorí, že Boh nás na tento svet poslal preto, aby sme sa učili, ako byť lepší a aby sme stále viac aj duchovne rástli. A že nič nie je nemožné, aj keď situácie nie sú jednoduché. No čim ťažší je boj, tým väčšie je víťazstvo. Kto verí, že to dokáže, tak to ozaj aj dokáže.

Alexa si môžete pozrieť aj naživo :-) https://www.youtube.com/watch?v=0TBKdfXd42o

            

 

 

Zobrazene 1730 x