Skok do života - rozbor filmu <<<

Je to úžasný film o tom, ako sa človek, ktorý bol chodiaci, následkom nehody dostal na invalidný vozík. Hlavný hrdina filmu Bastian ostal následkom autohavárie odkázaný na invalidný vozík. Auto, ktoré šoférovala jeho mama, nabúralo do ďalšieho auta. Osobne si myslím, že to bola nepozornosť oboch, tak mamy ako aj syna. Keby sa Bastian nehral s mobilom a nespadol by mu, tak sa to vôbec nemuselo stať. Ale taký je život. Po havárii lekári nevedeli, či bude znova chodiť alebo nie, lebo v oblasti chrbtice mal edém, ktorý musel ustúpiť. 

Keď sa zistilo, že nebude môcť chodiť, tak si v rodine pomáhali ako mohli. Niekedy v živote človeka takáto tragédia môže spôsobiť aj rôzne psychické problémy. Napríklad ako vo filme, keď si Bastian vypočul rozhovor mamy a jej priateľa, v ktorom zistil, že celý život bude pripútaný na invalidný vozík a následkom toho sa chcel zabiť utopením sa v rieke. Bývalý futbalista a nakoniec vďaka tragédii tak nešťastne dopadne? Mal cieľ, stať sa profesionálnym futbalistom. Vďaka podpore rodiny a priateľov si stanovil nové ciele. Pomaličky si na to zvykal. V tomto krásnom príbehu sa ukazuje puto matky a syna. Nakoniec, vďaka známym a kamarátom Bastiana, ktorí ho síce na začiatku odsudzovali, sa obom podarilo tieto prekážky prekonať. Postupom času ako vozičkár absolvoval prvý let v lietadle, ale aj zoskok  padákom.

V tomto príbehu sa ukazuje fakt, že aj keď sa človek dostane na invalidný vozík, tak sa dá život užívať naplno. Len si treba nájsť spôsob, ako to dotiahnuť do úspešného konca.

Nie nadarmo sa hovorí, že všetko je v našich rukách, ale aj v rukách Božích. Nikdy nevieme, čo nás v živote čaká. Ale hovorí sa, čo nás čaká, to nás neminie. Človek v každej situácii, či sa mu stane nejaká nehoda, alebo od narodenia má postihnutie, stále by si mal vedieť poradiť v každej situácii. Lebo človek dokáže všetko, čo si zaumieni. Len musí si nájsť spôsob, ako to urobí.

 

Gregor Simon

Zobrazene 1460 x

Gregor je jedným z najnovších členov Partie z Detského klubu ZPDaM. Časť detstva strávil v škôlke v Budapešti a vie plynule po maďarsky.

Je šikovným mladým mužom, ktorý dokáže fungovať relatívne samostatne. Zaujíma ho šport, o ktorom často píše aj do nášho časopisu. Z manuálnych činností má rád prácu v keramickej dielni a nebojí sa ani roboty v záhrade.